شما از نسخه قدیمی مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده میکنید، این کار کامپیوتر شما را در معرض خطر برنامه‌های مخرب قرار میدهد، همچنین توانایی استفاده از برخی امکانات این سایت را از دست میدهید.

برای امنیت بیشتر و استفاده بهتر از امکانات سایت از یکی از مرورگرهای فایرفاکس، کروم، سافاری استفاده کنید و یا مرورگر خود را بروز کنید

X
آموزش آماده سازي عكس جهت ثبت نام

آموزش آماده سازي عكس جهت ثبت نام

عكسي كه براي ثبت نام در آزمون سراسري قرآن و عترت استفاده مي شود بايستي داراي شرايط زير باشد:

1- سايز عكس 4×3 باشد.  

2- حجم عكس كمتر از 50 كيلو بايت  وبیشتر از 2 کیلو بایت باشد.

3- پسوند عكس، jpg باشد.

اگر عكس شما شرايط فوق را ندارد، مي توانيد به کمک نرم‌افزارهاي ويرايش عكس مثل Photoshop ، Paint ، Image Tuner عكس مناسب را ايجاد كنيد.

 

در اين راهنما آماده سازي عكس به کمک نرم افزار Image Tuner 5 توضيح داده شده است: (لینک دانلود نرم افزار)

1- پس از بازكردن نرم‌افزار، بر روي گزينه‌ي Add Images كليك كرده و سپس در پنجره اي كه باز مي‌شود عكس اوليه خود را انتخاب كنيد.

 

 

2- در سمت راست، گزينه‌اي به نام Tasks وجود دارد كه در جلوي آن يك علامت + سبز رنگ قرار دارد. با كليك بر روي اين علامت ، پنجره‌ي Tasks باز مي شود كه كليه‌ي اعمال ويرايش عكس را با گزينه‌هاي درون آن مي توان انجام داد. در ابتدا براي تغيير سايز عكس، پس از باز كردن پنجره‌ي Tasks، آيكون Resize را انتخاب كرده و سپس بر روي دكمه‌ي Add كليك كنيد.

 

 

3- پنجره ا‌ي به نام Resize باز مي‌شود. در اين پنجره گزينه‌ي Resize by inches / cm را انتخاب كنيد. سپس ابتدا در ليست پايين آن گزينه‌ي inches را به cm تغيير داده، آنگاه درون مستطيل جلوي عبارت width (in cm)، عدد 3 و در مستطيل جلوي Height (in cm) عدد 4 را وارد كرده و در انتها بر روي Ok كليك كنيد.

 

 

4- حال براي اين كه فايل خروجي با فرمت jpg ذخيره گردد، در پنجره‌ي Tasks آيكون ‍Convert را انتخاب و بر روي دكمه Add كليك مي‌كنيم. پنجره اي به نام Convert  باز مي‌شود كه در قسمت بالاي آن بخشي به نام Output format وجود دارد. از ليست جلوي آن، گزينه‌يJPEG Format  را انتخاب و بر روي OK كليك كنيد.

 

 

5- در پنجره‌ي Tasks برروي دكمه‌ي  Done كليك كنيد تا اين پنجره بسته شود. اكنون در صفحه اصلي در سمت راست، مشاهده مي شود كه در ستون Action دو گزينه با عنوان ‍Convert(JPEG) و Resize(3×4 cm) ايجاد شده و هر دو تيك خورده است. حال براي اجراي اين دو مورد بر روي علامت Start كه در بالاي صفحه قرار دارد كليك مي كنيم.

 

 

6- در پايان در پنجره اي كه باز مي‌شود آدرس جايي كه مي‌خواهيم عكس نهايي در آنجا ذخيره شود را مشخص كرده و OK مي‌كنيم. 

 

نمونه صحیح عکس :

 

 

 نمونه تصاویر نادرست :


 

 

سايز تصوير نامناسب است

 

تصوير كشيده شده است

 

روي تصوير مهر خورده و مخدوش است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تصوير بسيار روشن است

 

تصوير، حاشيه دار است

 

تصوير بسيار تاريك است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تمام صورت كاملا مشخص نيست

 

تصوير كاملا صاف اسكن نشده است

 

تصوير از روي يك كارت اسكن شده است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت تصوير نادرست است