شما از نسخه قدیمی مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده میکنید، این کار کامپیوتر شما را در معرض خطر برنامه‌های مخرب قرار میدهد، همچنین توانایی استفاده از برخی امکانات این سایت را از دست میدهید.

برای امنیت بیشتر و استفاده بهتر از امکانات سایت از یکی از مرورگرهای فایرفاکس، کروم، سافاری استفاده کنید و یا مرورگر خود را بروز کنید

X
اخبار

نخستین محفل انس با قرآن کریم ویژه قرآن آموزان طرح ملی تلاوت برگزار شد

۲۸ بهمن ۱۳۹۱

مدیر روابط عمومی موسسه تخصصی قرآنی صراط از برگزاری نخستین محفل انس با قرآن کریم با اجرای تلاوت تقلیدی قرآن آموزان طرح ملی تلاوت مشهد در حضور قاری مصری استاد محمود شحات انور در مسجد العلی خبر داد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، حسین جاویدی مدیر روابط عمومی موسسه تخصصی قرآنی صراط گفت: نخستین محفل انس با قرآن کریم  با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی و دفتر هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی مشهد مقدس با اجرای تلاوت تقلیدی قرآن آموزان طرح ملی تلاوت مشهد در حضور قاری مصری استاد محمود شحات انور در مسجد العلی برگزار شد.
وی افزود: آغاز گر این برنامه اجرای تلاوت تقلیدی توسط قرآن آموز نوجوان آقای امیر حسین تقوی بود که آیاتی چند از سوره احزاب را با سبک استاد شحات انور قرائت نمود.
پس از آن حجت الاسلام مصباح به بیان توضیحاتی پیرامون طرح ملی تلاوت پرداخت و افزود: اولین قدم برای آشنایی بیشتر قرآن آموزان از طرح و ایجاد شور قرآنی در بین نوجوانان تشکیل ستاد اجرایی در مشهد بود و پس از طی شدن مراحل ثبت نام و آزمون ورودی در نهایت تعداد 94 نفر قرآن آموز در این دوره ثبت نام کردند.
وی با اشاره به همزمانی کلاس های طرح ملی تلاوت با کلاس های درس قرآن آموزان اذعان داشت: امیدواریم هم نوجوانان و هم خانواده ها همکاری و همراهی لازم را با موسسه داشته باشند تا قرآن آموزان ضمن انجام تمرین های لازم برای طرح ملی تلاوت دچار افت تحصیلی نشوند.
پس از آن گروه 6 نفره ای از قرآن آموزان طرح ملی تلاوت به اجرای همخوانی چند آیه ای از سوره نمل با سبک استاد شحات انور پرداختند.
در ادامه برنامه آقای امینی رئیس دفتر هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی در جایگاه قرار گرفت و ضمن تشکر از حضور مسئولان، اساتید، مجریان طرح ملی تلاوت و خانواده های قرآن آموزان این طرح اظهار داشت: فعالیت های خالصانه ای که در این چند ماه برای طرح ملی تلاوت صورت گرفته فعالیتی های چشمگیری بوده است.
امینی با اشاره به اینکه موسسه صراط به عنوان یکی از قویترین موسسات قرآنی است افزود: هم اکنون این موسسه ستاد اجرای طرح ملی تلاوت در کل کشور می باشد.
 همچنین وی از تشکیل ستاد اجرایی مشهد که با همکاری معاونت فرهنگی اداره کل ارشاد، دفتر هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی، اداره آموزش علوم و قرآن حدیث آستان قدس رضوی، اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، اداره کل آموزش و پرورش، شهرداری خراسان رضوی، صدا و سیما خراسان رضوی، اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی خبر داد.  

  پس از آن ابوالفضل زاهد مقدم نوجوان ده ساله به تلاوت آیاتی از سوره اسراء با سبک مصطفی اسماعیل پرداخت. پایان بخش برنامه قرائت آیاتی چند از سوره ضحی توسط مهمان ارجمند قاری بین اللملی مصری استاد محمود شحات انور بود.

 در انتها قرآن آموزان طرح ملی تلاوت به گرفتن عکس یادگاری با شحات انور پرداختند.

تعداد نمایش: 482 چاپ