پرسش های متداول

دریافت فایل دستورالعمل آزمون

ثبت نام در آزمون

سوال : ثبت نام در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم چگونه و از چه زمانی آغاز می گردد ؟

پاسخ : زمان ثبت‌نام شركت در آزمون از تاريخ 97/10/05 لغايت 97/10/30  و از طریق مراجعه به پايگاه اينترنتي به نشاني www.quranedu.ir  امکان‌پذير مي‌باشد.

 

ویرایش اطلاعات

سوال : ویرایش اطلاعات از چه تاریخی می باشد؟

پاسخ : زمان ويرايش اطلاعات، همزمان با شروع و پایان ثبت نام (از تاريخ 97/10/05 لغايت 97/10/30 ) می‌باشد.

1- ویرایش تمامی اطلاعات ثبت شده به غیر از کدملی, شماره تلفن همراه و عکس توسط خود داوطلب امکانپذیر است.

2- برای ویرایش عکس داوطلب لازم است از طریق منوی بالای صفحه "ثبت درخواست/ گزارش مشکل" درخواست خود را با ثبت کدملی داوطلب ارسال کنید تا سامانه امکان اصلاح و بارگذاری عکس جدید توسط خود شما را فراهم کند.

3- برای ویرایش کد ملی و شماره تلفن همراه داوطلب لازم است از منوی بالای صفحه "ثبت درخواست/ گزارش مشکل" درخواست خود را با ثبت کدملی یا شماره تلفن قبلی و کد ملی یا شماره تلفن صحیح ثبت کنید تا اصلاح توسط خود سامانه صورت پذیرد. بدیهی است اصلاح کدملی مشروط به ارسال تصویر کارت ملی داوطلب در همان درخواست خواهد بود.

4- ویرایش رشته امتحانی توسط خود داوطلب امکانپذیر است.

5- حذف رشته امتحانی یا انصراف از شرکت در ازمون و عودت مبلغ پرداختی امکان پذیر نمی باشد.

 

 مربی همکار سازمان اوقاف

 سوال : در صفحه عضویت منظور از مربیان همکار اوقاف چیست ؟

پاسخ : مربیانی که با هماهنگی مستقیم و تحت نظارت سازمان اوقاف و امور خیریه در طول سال در بقاع و امام زادگان و سایر مراکز قرانی و فرهنگی سطح کشور به آموزش قرآن آموزان مشغول هستند. اگر فردی به عنوان مربی عضو سیستم شود باید حداقل به اندازه ثبت نام 5 نفر خرید اعتبار نماید. در صورتیکه مربی هستید و فقط می خواهید خود را ثبت نام کنید به عنوان "قرآن آموز" عضو سامانه شوید.

 

تعداد رشته انتخابی

سوال : هر داوطلب  میتواند در چند رشته امتحانی شرکت نماید؟

پاسخ : هر داوطلب می تواند از ميان رشته‌هاي آزمون، حداكثر چهار رشته امتحانی را انتخاب نمایدبه عبارت دیگر می تواند از هر گروه (حفظمفاهیممعارف اهل بیت عانس با قرآن) یک رشته را انتخاب نماید.

(طبق جداول ماده (6) دستورالعمل اجرایی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم )

 

عناوین رشته های آزمون

سوال : رشته های امتحانی آزمون کتبی سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم چیست؟

پاسخ : آزمون در 4 گروه حفظ قرآن- ترجمه و مفاهيم قرآن كريم - معارف اهل‌بيت (ع)- انس با قرآن و برطبق جداول ماده (6) دستورالعمل اجرایی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم برگزار می شود.

 

هزینه شرکت آزمون

سوال : میزان و نحوه پرداخت هزينه شركت در آزمون براي هر داوطلب به چه ترتیبی است؟

پاسخ : هزینه شرکت در آزمون برای هر یک از رشته های انتخابی بر اساس جدول ماده (5) دستورالعمل اجرایی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم محاسبه و پرداخت آن فقط از طريق درگاه الكترونيكي موجود در سامانه ثبت نام مي‌باشد.

 

کارت ورود به جلسه

سوال : پس از ثبت نام چگونه و از چه زمانی میتوانیم کارت ورود به جلسه را تهیه نماییم؟

پاسخ : پس از تکمیل فرآیند ثبت نام؛ برای دریافت کارت ورود به جلسه می توانید از تاريخ 96/11/15  لغايت 96/12/9   با مراجعه به سایت آزمون (www.quranedu.ir ) از منوی صدور کارت؛ کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.

 

زمان آزمون کتبی

سوال : تاریخ و زمان برگزاری آزمون کتبی سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم چه زمانی است؟

پاسخ : آزمون کتبی در تاریخ 10اسفند ماه برگزار می شود اما برای مشاهده زمان و تاریخ دقیق رشته آزمون خود به جدول زمانبندی ماده (1) دستورالعمل اجرایی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم  مراجعه نمایید.

 

زمان آزمون الکترونیک

سوال : آزمون الکترونیکی در جه تاریخی و با چه موضوعی و برای چه رشته ای برگزار می شود؟

پاسخ : آزمون الکترونیکی با موضوع «درک معنا و تدبر در قرآن» در تاریخ شنبه 12 اسفند از ساعت 8 تا 20 برگزار خواهد شد.

 

آزمون شفاهی دانش آموزان (زیر 13 سال)

سوال : آزمون شفاهی ویژه دانش آموزان چگونه و در چه تاریخی برگزار می شود؟

پاسخ : آزمون تمامی داوطلبان گروه سنی زیر 13 سال اعم از دانش اموز و غیر دانش آموز در رشته های حفظ قرآن به صورت شفاهی و در تاریخ 12 تا 17 اسفندماه برگزار می شود.

 

آزمون شفاهی بزرگسالان

سوال : آزمون شفاهی ویژه بزرگسالان چگونه و در چه تاریخی برگزار می شود؟

پاسخ : آزمون رشته حفظ کل قرآن کریم برای داوطلبان به صورت دو مرحله‌ای (کتبی و شفاهی) برگزار می‌شود که مرحله کتبی در روز پنج‌شنبه 10 اسفند و مرحله شفاهی صرفاً برای افرادی که موفق به کسب حدنصاب قبولی در آزمون کتبی شوند در بازه زمانی یک هفته‌ای از تاریخ شنبه 12 لغایت 17 اسفند ماه برگزار می‌شود.

 

نمره منفی

سوال : آیا در محاسبه نمره آزمون نمره منفی لحاظ خواهد شد؟

پاسخ : براي هر پاسخ غلط در آزمون‌های کتبی، يک سوم نمره منفي منظور خواهد شد.

 

تعداد سوالات رشته های آزمون

سوال : بودجه‌بندي سؤالات آزمون (تمامي رشته‌ها) چگونه است؟

پاسخ : جدول تعداد و بودجه‌بندي سؤالات آزمون(تمامي رشته‌ها) در پيوست شماره یک دستورالعمل اجرایی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم بیان شده است.

 

منابع آزمون

سوال : نحوه تهیه و عناوین منابع رشته‌هاي آزمون چیست؟

پاسخ : فهرست منابع رشته‌هاي آزمون و اطلاعات ناشران جهت اطلاع‌ و تهیه منابع مورد نیاز در پيوست شماره دو دستورالعمل اجرایی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم بیان شده است.

 

حد نصاب قبولی

سوال : حد نصاب نمره قبولی در آزمون چند است؟

پاسخ : حد نصاب قبولی در آزمون جهت اعطاء گواهینامه، برای کلیه رشته ها در آزمون کتبی و الکترونیک بالای 70 و برای آزمون شفاهی بالای 75 در نظر گرفته شده است.

 

اعلام نتایج

سوال : نتایج آزمون چه زمانی اعلام می گردد؟

پاسخ : نتایج آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم از روز شنبه مورخ 96/12/12 از طریق سایت آزمون (www.quranedu.ir ) قابل مشاهده می باشد.

 

دریافت گواهینامه

سوال : نحوه دریافت گواهینامه قبولی در آزمون چگونه است؟

پاسخ : آندسته از داوطلبینی که موفق به اخذ نمره قبولی در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم شده اند می توانند با مراجعه به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل اوقاف و امور خیریه نسبت به دریافت گواهینامه خود اقدام نمایند.

 

موسسه شمیم آل طه

سوال : نقش "موسسه شمیم آل طه" در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم چیست؟

پاسخ : موسسه "شمیم آل طه تهران" به عنوان موسسه همکار در اجرای آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم ایفای نقش می کند براین اساس مبالغ مربوط به ثبت نام قرآن آموزان به حساب این موسسه قرآنی واریز و طبق نظر ستاد اجرایی آزمون صرف هزینه های برگزاری در استان ها می شود.

دریافت فایل دستورالعمل آزمون