معرفی رشته های آموزش های الکترونیکی قرآنی آزمون

رشته های آموزش های الکترونیکی قرآنی آزمون آزمون امسال شامل دو رشته می باشند :

1- رشته روانخوانی قرآن کریم 

2- رشته سبک زندگی و سیره معصومین

 

1- رشته روانخوانی قرآن کریم :

دوره «روان‌خوانی قرآن» به آموزش قواعد پایه خواندن عبارات قرآنی می‌پردازد و اصولی چون شناسایی حروف و حرکات و تلفظ صحیح آنها را آموزش می‌دهد تا علاقه‌مندان را برای ورود به مراحل بعدی قرائت این کتاب آسمانی آماده کند.

ستاد اجرایی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با همکاری موسسه قرآنی حامیم این دوره آموزشی را امسال در فهرست رشته ها آزمون گنجانده تا ضمن آموزش روانخوانی قرآن به علاقه مندان ، از بستر فضای مجازی به عنوان یکی از ابزارهای نوین آموزشی بهترین بهره را برده باشد.

سامانه آموزش الکترونیکی حامیم به‌منظور بهره‌گیری بهینه از محتوای این دوره آن را با روش تعیین سطح تعاملی طراحی کرده تا شما با خواندن چند آیه بتوانید تعیین سطح کنید و با دریافت چند ویدیوی کوتاه آموزشی بر اساس اشکالات این قرائت، گام به گام در مسیر تلاوت بهتر کتاب خدا پیشرفت کنید. این دوره در پنج مرحله تنظیم شده که برای قبولی در آزمون این رشته گذراندن دو سطح اول آن کافی است.

قرآن آموزان و مدیران موسسات می توانند در کنار دیگر رشته ها می توانند در این رشته آموزشی نیز ثبت نام نمایند. 

راهنمای ثبت نام :

پس از ثبت نام امکان مشاهده محتوای آموزشی و شرکت در این دوره آموزشی و شرکت در آزمون پایانی آن هم از طریق کامپیوتر و هم از طریق اپلیکیشن اندرویدی و هم با استفاده از پیام‌رسان تلگرام وجود دارد.

 

2- رشته سبک زندگی و سیره معصومین

استاد حجة الاسلام و المسلمین دکتر ناصر رفیعی در این درس موضوع سیره عملی ائمه هدی در ارتباط با خدا، خویشتن و دیگران بررسی می‌کنند. این دوره نیاز شما به مطالعه کتب گوناگون سبک زندگی، را مرتفع ساخته و شما را نسبت به پاسخگویی به سوالات و شبهات پیرامون سبک زندگی اسلامی توانا می سازد. 

ستاد اجرایی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با همکاری موسسه قرآنی نورالمجتبی این دوره آموزشی را امسال در فهرست رشته ها آزمون گنجانده تا ضمن آموزش سبک زندگی و سیره معصومین به علاقه مندان ، از بستر فضای مجازی به عنوان یکی از ابزارهای نوین آموزشی بهترین بهره را برده باشد.

همه اعضای مجموعه نورالمجتبی همچون شما عزیزان با ثبت نام در یک دوره، قرآنی شدن را انتخاب می کنند و این انتخاب قطعا نیازمند الگو و معیار است. پیامبر اکرم و اهل بیت ایشان بهترین اسوه و مقیاس در این مسیر هستند. ما باید امور زندگی خود را به این عزیزان عرضه کنیم و میزان انطباق رفتار و کردار خود با سیره این عزیزان در عمل بسنجیم. ضرورت شناخت سیره این  است که ما به عنوان یک مسلمان بدانیم :

چطور به آیات قرآن عمل کنیم؟

وظیفه ما در عبادت و خداشناسی و ارتباط با اعضای خانواده و سایرین و همچنین مسائل سیاسی و حتی نسبت به محیط زیست چیست؟

ما نسبت به رسیدگی به امور مستمندان چگونه باید عمل کنیم؟ 

در پایان دوره امیدواریم ، شما نیز از اینکه قرآنی شدن را انتخاب کردید خوشحال باشید و بتوانید از آموخته های خود در زندگی و رفتار با دیگران بهره ببرید.

قرآن آموزان و مدیران موسسات می توانند در کنار دیگر رشته ها می توانند در این رشته آموزشی نیز ثبت نام نمایند. 

راهنمای ثبت نام :